RT0402BRB077K32L
Mfr.Part #
RT0402BRB077K32L
Description
RES SMD 7.32KOHM 0.1% 1/16W 0402
Tolerance :
±0.1%
yes
Published :
Voltage - Rated :
50V
Height :
350μm
Feature :
Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
7.32kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
0402 (1005 Metric)
Depth :
500μm
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Military Standard :
Not
Max Power Dissipation :
63mW
Datasheets
RT0402BRB077K32L
YAGEO RT0402BRB077K32L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 7.32kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C