RT0402BRB07787RL
Mfr.Part #
RT0402BRB07787RL
Description
RES SMD 787 OHM 0.1% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
787Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Voltage - Rated :
50V
Max Power Dissipation :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Feature :
Moisture Resistant
Datasheets
RT0402BRB07787RL
YAGEO RT0402BRB07787RL
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 787Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C