RT0402BRB07619RL
Mfr.Part #
RT0402BRB07619RL
Description
RES SMD 619 OHM 0.1% 1/16W 0402
WRAPAROUND
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Number of Terminations :
2
Feature :
Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
ECCN Code :
EAR99
Max Power Dissipation :
63mW
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
619Ohm
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Composition :
Thin Film
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.1%
Tape and Reel (TR)
Height :
350μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
24 Weeks
Published :
Construction :
RECTANGULAR
Datasheets
RT0402BRB07619RL
YAGEO RT0402BRB07619RL
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 619Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C