RT0402BRB074K3L
Mfr.Part #
RT0402BRB074K3L
Description
RES SMD 4.3K OHM 0.1% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
4.3kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Max Power Dissipation :
63mW
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Datasheets
RT0402BRB074K3L
YAGEO RT0402BRB074K3L
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 4.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C