RT0402BRB0747KL
Mfr.Part #
RT0402BRB0747KL
Description
RES 47K OHM 0.1% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
50V
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
47kOhm
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Datasheets
RT0402BRB0747KL
YAGEO RT0402BRB0747KL
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RT Series, Thin Film, 47kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C