RT0402BRB0727RL
Mfr.Part #
RT0402BRB0727RL
Description
RES 27 OHM 0.1% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Factory Lead Time :
24 Weeks
Working Voltage :
50V
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W