RT0402BRB07249RL
Mfr.Part #
RT0402BRB07249RL
Description
RES 249 OHM 0.1% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
249Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
RT
Working Voltage :
50V
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm