RT0201FRE0733KL
Mfr.Part #
RT0201FRE0733KL
Description
RES SMD 33K OHM 1% 1/20W 0201
Size / Dimension :
0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
Power Rating :
50mW
Resistance :
33kOhm
Voltage - Rated :
25V
Max Power Dissipation :
50mW
Height Seated (Max) :
0.010 0.26mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Power (Watts) :
0.05W 1/20W
Tolerance :
±1%
Datasheets
RT0201FRE0733KL
YAGEO RT0201FRE0733KL
RT Series, Thin Film, 33kOhm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~125°C