ROX3SJR22
Mfr.Part #
ROX3SJR22
Description
RES 0.22 OHM 5% 3W AXIAL
Through Hole Resistors
Terminal Shape :
Wire
Rated Power Dissipation (P) :
3W
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Size / Dimension :
0.217Diax0.630L 5.50mmx16.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Series :
ROX, Neohm
Published :
Surface Mount :
No
Package / Case :
Axial
Lead Diameter :
0.7 mm
Pbfree Code :
yes
Feature :
2
Packing Method :
Ammo Pack
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
Flameproof
Power (Watts) :
3W
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Resistance :
220mOhm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
RoHS Status :
RoHS Compliant
Working Voltage :
350V
Datasheets
ROX3SJR22
TE Connectivity AMP Connectors ROX3SJR22
FIXED RESISTOR, 220mOhm, 3W, Metal Oxide Film,