ROX300100KFKF5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ROX300100KFKF5
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 100K OHM 1% 10W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Mount :
Through Hole
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Composition :
Metal Oxide Film
Resistance :
100kOhms
Series :
ROX
Factory Lead Time :
13 Weeks
Published :
Number of Terminations :
2
Supplier Device Package :
Axial
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
10W
Size / Dimension :
0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
Package / Case :
Max Operating Temperature :
230°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Feature :
Flame Proof, High Voltage, Safety
Power (Watts) :
10W
Datasheets
ROX300100KFKF5
Vishay / Dale ROX300100KFKF5
Through Hole 100kOhms, 10W, Metal Oxide Film,