ROX300100KKNF5N
Mfr.Part #
ROX300100KKNF5N
Description
RES 100K OHM 10% 10W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Size / Dimension :
0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
Tolerance :
±10%
Power (Watts) :
10W
Resistance :
100kOhms
Datasheets
ROX300100KKNF5N
Vishay / Dale ROX300100KKNF5N
100kOhms, 10W, Metal Oxide Film,