ROX300100MFKF5
Mfr.Part #
ROX300100MFKF5
Description
RES 100M OHM 1% 10W AXIAL
Resistance :
100mOhms
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Size / Dimension :
0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
Power (Watts) :
10W
Datasheets
ROX300100MFKF5
Vishay / Dale ROX300100MFKF5
100MOhms, 10W, Metal Oxide Film,