ROX3SJR22/BL
Mfr.Part #
ROX3SJR22/BL
Description
RES 0.22 OHM 5% 3W AXIAL
Through Hole Resistors
RoHS Status :
RoHS Compliant
Package / Case :
Axial
Max Power Dissipation :
3W
Radiation Hardening :
No
ELV :
Compliant
Packing Method :
Bulk
Feature :
Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Resistance :
220mOhm
Published :
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
17 Weeks
Power Rating :
3W
Mount :
Axial, Through Hole
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Series :
ROX, Neohm
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 5 days ago)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Terminal Shape :
Wire
Size / Dimension :
0.217Diax0.630L 5.50mmx16.00mm
Composition :
Metal Oxide Film
Number of Resistors :
1
Rated Power Dissipation (P) :
3W
Packaging :
Tape and Box (TB)
Datasheets
ROX3SJR22/BL
TE Connectivity AMP Connectors ROX3SJR22/BL
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 220mOhm, Metal Oxide Film,