ROX3SJ47R
Mfr.Part #
ROX3SJ47R
Description
RES 47 OHM 5% 3W AXIAL
Through Hole Resistors
Packing Method :
Ammo Pack
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
ROX, Neohm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Construction :
Flameproof
ECCN Code :
EAR99
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Voltage - Rated DC :
350V
Tolerance :
±5%
Terminal Shape :
Wire
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Rated Power Dissipation (P) :
3W
Power Rating :
3W
Number of Resistors :
1
Pbfree Code :
yes
Tape and Box (TB)
Feature :
Size / Dimension :
0.217Diax0.630L 5.50mmx16.00mm
Diameter :
5.5mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Rated :
350V
Lead Length :
28mm
Published :
Max Power Dissipation :
3W
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Resistance :
47Ohm
Datasheets
ROX3SJ47R
TE Connectivity AMP Connectors ROX3SJ47R
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 47Ohm, Metal Oxide Film,