ROX3SJ3R9
Mfr.Part #
ROX3SJ3R9
Description
RES 3.9 OHM 5% 3W AXIAL
2
RoHS Status :
RoHS Compliant
Pbfree Code :
yes
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
Mount :
Axial, Through Hole
ECCN Code :
EAR99
Diameter :
5.5mm
Size / Dimension :
0.217Diax0.630L 5.50mmx16.00mm
Tolerance :
±5%
No SVHC
Factory Lead Time :
17 Weeks
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packing Method :
Ammo Pack
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Published :
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Max Power Dissipation :
3W
ELV :
Compliant
Feature :
Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Voltage - Rated :
350V
Power Rating :
3W
Voltage - Rated DC :
350V
Construction :
Flameproof
Series :
ROX, Neohm
Rated Power Dissipation (P) :
3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Metal Oxide Film
Terminal Shape :
Wire
Resistance :
3.9Ohm
Datasheets
ROX3SJ3R9
TE Connectivity AMP Connectors ROX3SJ3R9
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 3.9Ohm, Metal Oxide Film,