ROX3SJ10R
Mfr.Part #
ROX3SJ10R
Description
RES 10 OHM 5% 3W AXIAL
ROX, Neohm
Max Power Dissipation :
3W
Size / Dimension :
0.217Diax0.630L 5.50mmx16.00mm
REACH SVHC :
No SVHC
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
Diameter :
5.5mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Rated Power Dissipation (P) :
3W
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Mount :
Axial, Through Hole
Packaging :
Tape and Box (TB)
Resistance :
10Ohm
2
Lead Length :
28mm
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Voltage - Rated :
350V
RoHS Compliant
Military Standard :
Not
Power Rating :
3W
Construction :
Flameproof
Height :
5.5mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Voltage - Rated DC :
350V
Datasheets
ROX3SJ10R
TE Connectivity AMP Connectors ROX3SJ10R
Axial, Through Hole FIXED RESISTOR, 10Ohm, Metal Oxide Film,