ROX3SJ10K
Mfr.Part #
ROX3SJ10K
Description
RES 10K OHM 5% 3W AXIAL
Through Hole Resistors
Power (Watts) :
3W
RoHS Compliant
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Working Voltage :
350V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Factory Lead Time :
17 Weeks
Resistance :
10kOhm
Lead Diameter :
0.7 mm
Tolerance :
±5%
Surface Mount :
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
3W
Size / Dimension :
0.217Diax0.630L 5.50mmx16.00mm
Datasheets
ROX3SJ10K
TE Connectivity AMP Connectors ROX3SJ10K
FIXED RESISTOR, 10kOhm, 3W, Metal Oxide Film,