ROX3SF44K2
Mfr.Part #
ROX3SF44K2
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Description
RES 44.2K OHM 1% 3W AXIAL
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Temperature Coefficient :
±350ppm/°C
Resistance :
44.2kOhm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Feature :
Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
ROX, Neohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Number of Resistors :
1
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±1%
Power Rating :
3W
Lead/Base Style :
Axial
Size / Dimension :
0.217Diax0.630L 5.50mmx16.00mm
Datasheets
ROX3SF44K2
TE Connectivity AMP Connectors ROX3SF44K2
44.2kOhm, Metal Oxide Film,