ROX3008M20FNF5
Mfr.Part #
ROX3008M20FNF5
Description
RES 8.2M OHM 1% 10W AXIAL
Size / Dimension :
0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
10W
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
8.2MOhms
Supplier Device Package :
Datasheets
ROX3008M20FNF5
Vishay / Dale ROX3008M20FNF5
8.2MOhms, 10W, Metal Oxide Film,