ROX300806MFNF5
Mfr.Part #
ROX300806MFNF5
Description
RES 806M OHM 1% 10W AXIAL
Size / Dimension :
0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
806mOhms
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
10W
Packaging :
Bulk
Published :
Datasheets
ROX300806MFNF5
Vishay / Dale ROX300806MFNF5
806MOhms, 10W, Metal Oxide Film,