ROX300800KFNF5
Mfr.Part #
ROX300800KFNF5
Description
RES 800K OHM 1% 10W AXIAL
Size / Dimension :
0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
Power (Watts) :
10W
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
800kOhms
Datasheets
ROX300800KFNF5
Vishay / Dale ROX300800KFNF5
800kOhms, 10W, Metal Oxide Film,