ROX300680KJNF5
Mfr.Part #
ROX300680KJNF5
Description
RES 680K OHM 5% 10W AXIAL
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
10W
Size / Dimension :
0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
Resistance :
680kOhms
Published :
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Datasheets
ROX300680KJNF5
Vishay / Dale ROX300680KJNF5
680kOhms, 10W, Metal Oxide Film,