ROX300680KFNF5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ROX300680KFNF5
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 680K OHM 1% 10W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Packaging :
Bulk
Supplier Device Package :
Axial
Feature :
Flame Proof, High Voltage, Safety
Tolerance :
±1%
Composition :
Metal Oxide Film
Package / Case :
Power (Watts) :
10W
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
680kOhms
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Size / Dimension :
0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
Series :
ROX
Datasheets
ROX300680KFNF5
Vishay / Dale ROX300680KFNF5
680kOhms, 10W, Metal Oxide Film,