ROX300600KFKEM
Mfr.Part #
ROX300600KFKEM
Description
RES 600K OHM 1% 10W AXIAL
Tolerance :
±1%
Resistance :
600kOhms
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Power (Watts) :
10W
Size / Dimension :
0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
ROX300600KFKEM
Vishay / Dale ROX300600KFKEM
600kOhms, 10W, Metal Oxide Film,