ROX30050K0FNEMN
Mfr.Part #
ROX30050K0FNEMN
Description
RES 50K OHM 1% 10W AXIAL
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Size / Dimension :
0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Resistance :
50kOhms
Power (Watts) :
10W
Tolerance :
±1%
Datasheets
ROX30050K0FNEMN
Vishay / Dale ROX30050K0FNEMN
50kOhms, 10W, Metal Oxide Film,