ROX3004M70FKEM
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ROX3004M70FKEM
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 4.7M OHM 1% 10W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
10W
Packaging :
Bulk
Resistance :
4.7MOhms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Feature :
Flame Proof, High Voltage, Safety
Factory Lead Time :
13 Weeks
Composition :
Metal Oxide Film
Series :
ROX
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Supplier Device Package :
Datasheets
ROX3004M70FKEM
Vishay / Dale ROX3004M70FKEM
4.7MOhms, 10W, Metal Oxide Film,