ROX30041M0FHF5
Mfr.Part #
ROX30041M0FHF5
Description
RES 41M OHM 1% 10W AXIAL
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
Resistance :
41mOhms
Power (Watts) :
10W
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
ROX30041M0FHF5
Vishay / Dale ROX30041M0FHF5
41MOhms, 10W, Metal Oxide Film,