ROX300402MFNF5
Mfr.Part #
ROX300402MFNF5
Description
RES 402M OHM 1% 10W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Power (Watts) :
10W
Published :
Size / Dimension :
0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
402mOhms
Datasheets
ROX300402MFNF5
Vishay / Dale ROX300402MFNF5
402MOhms, 10W, Metal Oxide Film,