ROX3003M50FNF5
Mfr.Part #
ROX3003M50FNF5
Description
RES 3.5M OHM 1% 10W AXIAL
Resistance :
3.5mOhms
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Voltage - Rated :
22.5kV
Package / Case :
Axial
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
10W
Series :
ROX
Max Operating Temperature :
180°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Length :
77.47mm
Published :
Diameter :
8.38mm
Termination :
Supplier Device Package :
Power Rating :
10W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Datasheets
ROX3003M50FNF5
Vishay / Dale ROX3003M50FNF5
3.5MOhms, 10W, Metal Oxide Film,