ROX3003M30FKEMP
Mfr.Part #
ROX3003M30FKEMP
Description
RES 3.3M OHM 1% 14W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
3.3MOhms
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Size / Dimension :
0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
14W
Package / Case :
Datasheets
ROX3003M30FKEMP
Vishay / Dale ROX3003M30FKEMP
3.3MOhms, 14W, Metal Oxide Film,