ROX30030M0FNF5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ROX30030M0FNF5
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 30M OHM 1% 10W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Tolerance :
±1%
Packaging :
Bulk
Resistance :
30mOhms
Power (Watts) :
10W
Package / Case :
Axial
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Factory Lead Time :
13 Weeks
Composition :
Metal Oxide Film
Series :
ROX
Feature :
Flame Proof, High Voltage, Safety
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Size / Dimension :
0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
Datasheets
ROX30030M0FNF5
Vishay / Dale ROX30030M0FNF5
30MOhms, 10W, Metal Oxide Film,