ROX300301KFNF5
Mfr.Part #
ROX300301KFNF5
Description
RES 301K OHM 1% 10W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Resistance :
301kOhms
Size / Dimension :
0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
Power (Watts) :
10W
Tolerance :
±1%
Metal Oxide Film
Published :
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Datasheets
ROX300301KFNF5
Vishay / Dale ROX300301KFNF5
301kOhms, 10W, Metal Oxide Film,