ROX3002M70FKEM
Mfr.Part #
ROX3002M70FKEM
Description
RES 2.7M OHM 1% 10W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Resistance :
2.7MOhms
Power (Watts) :
10W
Datasheets
ROX3002M70FKEM
Vishay / Dale ROX3002M70FKEM
2.7MOhms, 10W, Metal Oxide Film,