ROX30020M0FHF5
Mfr.Part #
ROX30020M0FHF5
Description
RES 20M OHM 1% 10W AXIAL
Power (Watts) :
10W
Package / Case :
Axial
Published :
Resistance :
20mOhms
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
ROX30020M0FHF5
Vishay / Dale ROX30020M0FHF5
20MOhms, 10W, Metal Oxide Film,