ROX300200MKNF5
Mfr.Part #
ROX300200MKNF5
Description
RES 200M OHM 10% 10W AXIAL
Resistance :
200mOhms
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Size / Dimension :
0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
Power (Watts) :
10W
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Datasheets
ROX300200MKNF5
Vishay / Dale ROX300200MKNF5
200MOhms, 10W, Metal Oxide Film,