ROX300200MJNF5
Mfr.Part #
ROX300200MJNF5
Description
RES 200M OHM 5% 10W AXIAL
Size / Dimension :
0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Max Operating Temperature :
180°C
Tolerance :
±5%
Power Rating :
10W
Power (Watts) :
10W
Composition :
Metal Oxide Film
Voltage - Rated :
22.5kV
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Resistance :
200mOhms
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Termination :
Published :
Datasheets
ROX300200MJNF5
Vishay / Dale ROX300200MJNF5
200MOhms, 10W, Metal Oxide Film,