ROX3001M65FKF5
Mfr.Part #
ROX3001M65FKF5
Description
RES 1.65M OHM 1% 10W AXIAL
Size / Dimension :
0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
Tolerance :
±1%
ROHS3 Compliant
Published :
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
1.65MOhms
Power (Watts) :
10W
Datasheets
ROX3001M65FKF5
Vishay / Dale ROX3001M65FKF5
1.65MOhms, 10W, Metal Oxide Film,