ROX30016M0KNF5
Mfr.Part #
ROX30016M0KNF5
Description
RES 16M OHM 10% 10W AXIAL
Size / Dimension :
0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
Power (Watts) :
10W
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Resistance :
16MOhms
Datasheets
ROX30016M0KNF5
Vishay / Dale ROX30016M0KNF5
16MOhms, 10W, Metal Oxide Film,