ROX300162KFKF5
Mfr.Part #
ROX300162KFKF5
Description
RES 162K OHM 1% 10W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
162kOhms
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
10W
Size / Dimension :
0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
ROX300162KFKF5
Vishay / Dale ROX300162KFKF5
162kOhms, 10W, Metal Oxide Film,