ROX300143KFKF5
Mfr.Part #
ROX300143KFKF5
Description
RES 143K OHM 1% 10W AXIAL
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
10W
Resistance :
143kOhms
Size / Dimension :
0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
ROX300143KFKF5
Vishay / Dale ROX300143KFKF5
143kOhms, 10W, Metal Oxide Film,