ROX300120MFNF5
Mfr.Part #
ROX300120MFNF5
Description
RES 120M OHM 1% 10W AXIAL
Resistance :
120mOhms
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Size / Dimension :
0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
Power (Watts) :
10W
Tolerance :
±1%
Datasheets
ROX300120MFNF5
Vishay / Dale ROX300120MFNF5
120MOhms, 10W, Metal Oxide Film,