ROX30010M0KNF5N
Mfr.Part #
ROX30010M0KNF5N
Description
RES 10M OHM 10% 10W AXIAL
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Resistance :
10MOhms
Size / Dimension :
0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
Power (Watts) :
10W
Datasheets
ROX30010M0KNF5N
Vishay / Dale ROX30010M0KNF5N
10MOhms, 10W, Metal Oxide Film,