ROX30010M0FNF5P
Mfr.Part #
ROX30010M0FNF5P
Description
RES 10M OHM 1% 14W AXIAL
Resistance :
10MOhms
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Power (Watts) :
14W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Datasheets
ROX30010M0FNF5P
Vishay / Dale ROX30010M0FNF5P
10MOhms, 14W, Metal Oxide Film,