ROX300100MKNF5T
Mfr.Part #
ROX300100MKNF5T
Description
RES 100M OHM 10% 10W AXIAL
Resistance :
100mOhms
Size / Dimension :
0.310Diax3.050L 7.87mmx77.47mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Power Rating :
10W
Published :
Supplier Device Package :
Termination :
Operating Temperature :
-55°C~230°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
10W
Max Operating Temperature :
180°C
Voltage - Rated :
22.5kV
Tolerance :
±10%
Datasheets
ROX300100MKNF5T
Vishay / Dale ROX300100MKNF5T
100MOhms, 10W, Metal Oxide Film,