RE0402BRE07220KL
Mfr.Part #
RE0402BRE07220KL
Description
RES SMD 220K OHM 0.1% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Max Power Dissipation :
63mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.015 0.37mm
Feature :
Moisture Resistant
Pbfree Code :
yes
Resistance :
220kOhm
Composition :
Thick Film
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
381μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
33 Weeks
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Series :
RE
Datasheets
RE0402BRE07220KL
YAGEO RE0402BRE07220KL
RE Series, Thick Film, 220kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C