RC0100FR-071M96L
Mfr.Part #
RC0100FR-071M96L
Description
RES 1.96M OHM 1% 1/32W 01005
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
1.96MOhm
Max Power Dissipation :
30mW
Size / Dimension :
0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.006 0.15mm
Power (Watts) :
0.03W 1/32W
Tolerance :
±1%
Datasheets
RC0100FR-071M96L
YAGEO RC0100FR-071M96L
RC Series, Thick Film, 1.96MOhm, 0.03W 1/32W, ±1%, -55°C~125°C