RC0100FR-07187RL
Mfr.Part #
RC0100FR-07187RL
Description
RES 187 OHM 1% 1/32W 01005
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
Max Power Dissipation :
30mW
Resistance :
187Ohm
Factory Lead Time :
33 Weeks
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.03W 1/32W
Height Seated (Max) :
0.006 0.15mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Datasheets
RC0100FR-07187RL
YAGEO RC0100FR-07187RL
RC Series, Thick Film, 187Ohm, 0.03W 1/32W, ±1%, -55°C~125°C