RC0100FR-0713R3L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RC0100FR-0713R3L
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 13.3 OHM 1% 1/32W 01005
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Resistance :
13.3Ohm
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.03W 1/32W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
RC
Factory Lead Time :
33 Weeks
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Moisture Resistant
Height :
152.4μm
Max Power Dissipation :
30mW
Package / Case :
01005 (0402 Metric)
Composition :
Thick Film
Height Seated (Max) :
0.006 0.15mm
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
Published :
Datasheets
RC0100FR-0713R3L
YAGEO RC0100FR-0713R3L
RC Series, Thick Film, 13.3Ohm, 0.03W 1/32W, ±1%, -55°C~125°C