PRG3216P-7322-D-T5
Mfr.Part #
PRG3216P-7322-D-T5
Description
RES SMD 73.2K OHM 1W 1206 WIDE
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Power Dissipation :
1W
Size / Dimension :
0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
73.2kOhm
Susumu PRG3216P-7322-D-T5
PRG Series, Thin Film, 73.2kOhm, ±0.5%, -55°C~155°C