PRG3216P-3901-D-T5
Mfr.Part #
PRG3216P-3901-D-T5
Description
RES SMD 3.9K OHM 1W 1206 WIDE
Stock
38
In Stock :
38
Max Power Dissipation :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
1206
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
Resistance :
3.9kohm
Published :
2014
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Susumu PRG3216P-3901-D-T5
PRG Series, Thin Film, 3.9kOhm, ±0.5%, -55°C~155°C